83) TECHNICKÁ POMOC - 24.12.2017

24.12.2017

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS Pce do obce Předhradí k technické pomoci - otevření rodinného domu. Po příjezdu na místo události již na místě přítomna Policie ČR OOP Skuteč a starosta obce Předhradí. Proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že v domě bydlí seniorka, dle šetření policie je dáno důvodné podezření, že by se v domě mohla nacházet ohrožena na životě. Na pokyn PČR jednotka provedla vstup oknem do nemovitosti, okno bylo poškozené a bylo možné jej otevřít bez použití násilí a dalších škod. Při průzkumu v objektu nalezena seniorka v jedné z místností ležící na zemi bez známek života. V tu dobu již příjezd RLP, vyšetření lékařem, konstatována smrt. Na žádost PČR jednotka na místě provedla zabezpečení poškozeného okna OSB deskami proti vniknutí cizích osob. Následná pomoc při transportu osoby do vozidla pohřební služby. Při zásahu nedošlo ke zraněním zasahujících hasičů.