9) TECHNICKÁ POMOC - 2.2.2019

02.02.2019

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS Pce na ohlášenou technickou pomoc do obce Zhoř, kde došlo k utržení střechy kulturního domu. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že na objektu kulturního domu, v prostorách nad sálem, došlo vlivem silného větru k utržení plechové krytiny, která byla z 3/4 shrnuta ze střešní konstrukce, přičemž zůstala shrnuta na okraji střešní konstrukce. Části střešní krytiny včetně izolace se rovněž nacházeli na zemi v okolí objektu. Jednotka na místě provedla osvětlení místa události a dále dva členové jednotky zůstali na místě události a pomáhali při přetažení střešní krytiny zpět na střešní konstrukci. Jednotka dle pokynů velitele zásahu přejela na odstranění spadlého stromu do obce Hluboká. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko, HZS PS Chrudim

Použité prostředky: Motorová pila