31) DOPRAVNÍ NEHODA - 12.4.2020

12.04.2020

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS Pce na ohlášenou dopravní nehodu se zraněním mezi obcemi Přibylov - Podlažice. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo ke střetu osobního automobilu a motocyklu. Na místě se již nacházela posádka ZZS Skuteč. Jednotka na místě asistovala ZZS při poskytování první pomoci zraněnému řidiči motocyklu, provedla protipožární opatření a po dohodě s PČR provedla postavení havarovaného motocyklu z důvodu zamezení úniku provozních náplní. Na místě jednotka dále transportovala zraněného řidiče do vozidla ZZS a následně do vrtupníku LZS. Dále se jednotka střídala na místě v řízení provozu na pozemní komunikaci. Poté se jednotka vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Chrudim, JSDH Chrast