Pohárové soutěže 2008

04.03.2009

17.5.2008 se dvě soutěžní družstva mužů vypravili na okrskové kolo v požárním sportu na Zbožnov. Aby složili dvě museli být doplnění dorostenci, kteří mnoho zkušeností s požárním sportem dospělích ještě neměli zkušenosti. Účást by se dala spíše nazvat povinností než-li chutí závodit. Družstva skončily na 7. a 12. místě a neměli nárok postoupit do kola okresního. Dále se jedno družstvo 2.8.2008, ve složení Zindulka Jan, Horák Otakar ml., Najman Milan, Pešek Jiří ml., Macháček Roman, Henych Martin, doplněné sportovcem z družstva Zbožnov, zúčastnilo noční soutěže v Dědové. Po docela ucházejícím výkonu (když nebudeme počítat výkon jednoho z proudů, nebudeme jmenovat MH) se umístili na 6. místě. Poslední závod, kterého se muži zúčastnili v sezóně 2008, byl Memeoriál Jana Stoklasy 13.9.2009 v Bělé. Obě družstva, které reprezentovali - Zelenka Jakub, Henych Martin, Hetfleiš Jaroslav, Kallas Fares, Brokl Vojtěch, Koudelka Jakub, Zindulka Jan, Najman Milan, Macháček Roman, Miko David, postoupili bez problémů do rozstřelů. V rozstřelech pak každé družstvo potkalo oba finalisty a bylo po nadějích. I tak se umístili na 5. a 6. místě.

Bohužel se družstva nemohli zúčastnit dalších soutěží, protože 90% členů je současně členy výjezdové jednotky, která se spíše než jako výjezdová jednotka chovala jako banda zedníků pracující ZADARMO pro MěÚ Skuteč. Členové celý rok rekonstruovali první dvě výjezdové garáže a strávili na nich 3500 brigádnických hodin, tudíž nebyl čas ani nálada na požární sport. Snad v příští sezóně bude účast větší, pokud nás třeba starosta nezotročí na trvalo!