Pohárové soutěže 2008

04.03.2009

Jako každý rok, začínají mladí hasiči v lednu schůzkami ve zbrojnici, na kterých se společenské hry či v sokolovně kdy se fyzicky připravují na nadcházejí sezónu.
 V únoru a březnu již plně probíhá příprava a nácvik na disciplíny požárního sportu, tréninky probíhají v sokolovně ve zbrojnici, občas už i venku, pokud jim zima dovolí. V měsíci dubnu chodí trénovat a ven a věnují se především požárnímu útoku. Sezóna pro místní mladé hasiče začalo, jako již po několikáté, pohárovou soutěží „O pohár starosty města, memoriál Honzíka Kreminy“. Na této soutěži zopakovali umístění z loňské soutěže a v kategorii starších skončili na 4. místě.
         Po této soutěži začala příprava na soutěž v Hlinsku. Soutěž s názvem „Celostátní setkání mladých hasičů“ se konala o víkendu 14.-15.6. Příprava na disciplíny byla zaměřena na běh jednotlivců, štafetu 4x60 m a požární útok. Soutěže se zúčastnilo 8 družstev kategorii mladších a 16 v kategorii starších, mezi nimi skuteč. Soutěž začala v sobotu ráno startem jednotlivců, kde se bohužel mladým hasičům nedařilo. Po obědě nastoupili ke štafetovým běhům a v této disciplíně se také nedařilo a tak první den ukončili na 12. místě. Večer probíhala zábava ve stanovém městečku a v neděli ráno se šlo na  požární útoky, kde bez nervozity první pokus zaběhli velice slušně, v této disciplíně jsme skončili 4. a to nás v kategorii starších dostalo na celkové 8. místo.
          Po tomto celostátním setkání se družstvo ještě zúčastnilo pohárové soutěže v Krouně, v disciplínách štafeta 4x60m člunkově a požární útok, obě disciplíny se prováděli ve dvou pokusech. Na této soutěži se v kategorii starších umístili na 3. místě. Po této soutěži byla činnost po dobu letních prázdnin přerušena. V září opět začali schůzky mladých hasičů, včetně přípravy na další soutěž. Tím byla „Hlinecká šedesátka“ – jedná se o soutěž jednotlivců v běhu na 60 m s překážkami. Této soutěže se účastnili v kategorii starší dívky Martina Baťová - celkově 19. z 30 závodnic. V kategorii starší chlapci Michal Zelenka – celkově 24. z 37 závodníků a Miroslav Košnar – celkově 29. z 37 závodníků. Pohárové soutěže mladí hasiči zakončili na přelomu září a října v Bělé, v disciplíně požární útok, kde se umístili na 2. místě.
          Po těchto soutěžích se začali připravovat na Závod požární všestrannosti, který se konal 18. 10. 2008 v Morašicích. V této disciplíně se jedná o běh 5ti členné hlídky v terénu, kde musí plnit určité úkoly, jako je střelba ze vzduchovky či zdravověda a další. Hlídky SDH Skuteč skončili na 13. a 16. místě.
          Schůzky do konce roku probíhali v hasičské zbrojnici, součástí schůzek bylo plnění odznaků odbornosti, sběr, kreslení obrázku či příprava kulturního vystoupení pro Valnou hromadu apod. Na konci mi dovolte na konci všem poděkovat jménem dětí za podporu.