13) DOPRAVNÍ NEHODA - 15.4.2016

15.04.2016

Jednotka vyjela na žádost KOPIS Pce na ohlášenou dopravní nehodu v obci Skuteč, na obchvatové komunikaci.

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na obchvatové komunikaci, nad odbočkou k betonárce Merit Slatiňany, ve směru na obec Předhradí, došlo k havárii OA zn. Škoda Rapid, kdy vozidlo v levotočivé otáčce vyjelo z pozemní komunikace do stromového porostu, kde se následně zaklínilo v potoce. Na místě již přítomna PČR, MP Skuteč a ZZS posádka Skuteč. Řidič vozidla z důvodu hustého stromového porostu zůstal zaklíněn ve vozidle. Na místě před příjezdem jednotky prováděla soukromá osoba stromovou prořízku. Jednotka pomocí motorové pily zahájila rovněž stromovou prořízku, aby se dostala k řidiči vozidla, kterého následně transportovala do vozidla ZZS. Poté zajistila vozidlo proti požáru. Následně se po dohodě s velitelem zásahu vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Technika: CAS24 T815 Terrno

Další jednotky: HZS PS Hlinsko, HZS PS Pardubice